RUS | ENG
Kuidas valmistada ette veetrassid ja sanitaarseadmed külma perioodi saabumiseks

Kuidas valmistada ette veetrassid ja sanitaarseadmed külma perioodi saabumiseks

Sooja perioodi lõppedes tuleb kõik süsteemi sõlmed hoolikalt valmistada ette külmade saabumiseks. Erilist tähelepanu tuleb pöörata veega töötavate seadmete hoiustamisele. Mäletage, eirates kindlaid reegleid, võib tekitada määramatu kahju ka kõige kvaliteetsematele sanitaarseadmetele. Jättes suvemaja ilma kütteta talviseks perioodiks, tuleb enne külmade saabumist kõik vee ja kanalisatsiooni trassid valmistada ette temperatuuri languseks. Kuna tulenevalt võimalikust vee ja kanalisatsiooni torude jäätumisest, võivad teid ees oodata mitte ainult ajutised ebamugavused, vaid ka väikese või suuremahulised remonditööd tulenevalt torustiku lõhki külmumisest. Sest vesi teatavasti külmudes paisub ja sellele paisumisele ei pruugi vastu pidada ka raud torud, rääkimata plastist. Kui torustik asetseb kütteta oludes, siis tuleb see isoleerida. Külmakaitsele lisaks, aitab isolatsioon seista vastu kondensaadi tekkele torustiku pinnal, sel samal välistades pindmise korrosiooni tekke. 

Miinus kraadidel on detailidel omadus pragude tekkeks ja seda just madalama kvaliteediga toodetel. Seepärast kui kommunikatsioonides on sõlmi mis sisaldavad plast detaile mida on võimatu talveks demonteerida, tuleks juba eelnevalt mõelda võimalikult kvaliteetsete detailide kasutamisele.
Torustiku planeerimisel tuleks ette näha tema täieliku tühjaks laskmise võimalus talviseks perioodiks. Kui täielik tühjendus pole võimalik, siis tuleb torustik läbi puhuda kompressoriga.
Krundil asetseva kaevu olemasolul, tuleks see soojustada. Mitte mingil juhul ei tohiks jätta välitingimustesse aiakastmis voolikuid. Sellist inventari tuleks hoiustada kinnistes ruumides ja võimalusel välistada miinus kraadide mõju neile. Parim oleks, kui voolikud oleksid keritud trummile. See väldiks deformatsioone ja murdekohti, läbi selle pikendades nende eluiga. Igal juhul mõistlik inventari hoiustamine pikendab selle kasutus valmidust ja vabastab aedniku liigsetest muredest.
Seadmete ettevalmistus külmaks perioodiks.

Boileri ettevalmistus

Boiler tuleks samuti valmistada ette külma saabumiseks, sest vee külmumine temas toob kaasa seadme riknemise või täieliku hävinemise.
A) Lülitage boiler elektrivõrgust välja.
B) Keerake kinni boilerisse tuleva vee sulg armatuur.
C) Lasta boiler tühjaks tühjendus kraani abil.
Juhul kui tühjendus kraani pole paigaldatud, tuleks esmajärjekorras lasta boileris oleval veel jahtuda. Seejärel tuleb keerata küljest külma vee sisendil asetsev kaitseklapp ja ühendada tühjendamiseks ettevalmistatud voolik. Seejärel ühendada lahti soojavee väljavoolu toru või voolik, misjärel hakkab õhu sattumisel boilerisse vesi läbi külmavee sisendi väljuma.
Juhul kui teil on suvemajja paigaldatud pesu ja ( või ) nõudepesumasin, siis tuleks need ka ette valmistada külmade saabumiseks. Kõikidel pesu ja nõudepesumasinatel on olemas nii öelda tühjendusava, mis asetseb reeglina masina ees küljes, all. Pange sinna alla mingi anum ja keerake kork lahti. Jääk vesi voolab sealtkaudu välja.
Juhul kui tegutseda ettevaatlikult etteantud tehniliste seadmete hoolduse reeglite ja instruktsioonide järgi, siis ei tohiks mingeid probleeme tekkida. Kuid kõige kindlam viis, oleks jätta kõik need santehnilised tööd meie väljaõppind spetsialistide hooleks.

Toruabi ja santehnik ööpäevaringselt: Tallinn, Haabersti, Kesklinn, Kristiine, Lasnamäe, Mustamäe, Nõmme, Pirita, Põhja-Tallinn, Harjumaa, Aegviidu, Harku, Jõelähtme, Keila, Kose, Kuusalu, Loksa, Maardu, Paldiski, Saku, Saue, Viimsi.