RUS | ENG
Boileri ennetav hooldus ja remont

Boileri ennetav hooldus

Nagu ka teisi kodumasinaid, tuleb boilereid regulaarselt hooldada. Puhastamine on boileri hooldamisel olulisim töö, mida ei tasu tegemata jätta ühegi küttekehaga seadme puhul. Puhastamisega ennetate boileri rikkeid ning nendega seotud väljaminekuid, mis võivad päädida uue boileri ostuga.

Boileri puhastamine on ennetav hooldus, mis pikendab oluliselt seadme eluiga. Puhastamisega taastatakse boileri seisukord peaaegu uueks. Seda loomulikult juhul, kui ennetav hooldus saab tehtud õigeaegselt. Puhastus tagab küttekeha normaalse töö ning ennetab seadme ülekuumenemist.

Millised tundemärgid viitavad sellele, et boileri puhastamine on hädavajalik?

Teatud tundemärkide järgi saab aru, et on aeg boilerile ennetavat hooldust teha. Need tundemärgid võivad ilmneda nii korraga kui ka ükshaaval. Üheks tundemärgiks on see, et boiler teeb töötades tavapärasest erinevat häält. Teiseks tundemärgiks on see, kui soe vesi hakkab kiiremini otsa saama. See viitab vee soojendamise protsessi aeglustumisele. Põhjuseks on küttekehale kogunenud katlakivi, mis omakorda soojuse eraldumist takistab. Seetõttu pikenebki vee soojendamise aeg ning sellega suurenevad omakorda kulud elektrienergiale.

Tasub tähele panna, et boilereid on kahte tüüpi:

1. Kuiva küttekehaga boilerid, kus kütteelemendid on paigutatud spetsiaalsetesse emailkolbidesse, mistõttu ei ole need veega otsekontaktis. Sealjuures ei teki elektromagnetilist vastastikmõju terasboileri siseseinte ja küttekeha vahel (nagu seda juhtub nn märga tüüpi vasest küttekehaga mudelite puhul). Selliselt on korrosiooni tekkimise tõenäosus viidud minimaalsele tasemele.
2. Nn märga tüüpi küttekehad puutuvad veega pidevalt kokku, selle tagajärjel on oht katlakivi ja teiste setete tekkimiseks. Seetõttu on taoliste kütteelementide, mis on otsekontaktis veega, soojustegur väiksem ning aja möödudes tekib sagedamini rikkeid.

Kui tihti peaks boilerit puhastama?

Reeglina tuleks ennetushooldust teha vähemalt üks kord aastas. Hoolduse tihedus sõltub boileri töömahust ning vee karedusest. Mida karedam on vesi, seda kiiremini kattuvad boileri seinte ning küttekeha pind katlakivi ja teiste setetega.

Kuidas korraldada boileri regulaarset hooldust?

Teil on võimalik kasutada regulaarset boileri ennetava hoolduse teenust. Selleks andke esimese hoolduse ajal meie spetsialistidele teada, et soovite oma boilerit regulaarselt hooldada. Me teeme sellekohase märke andmebaasi ning fikseerime teie viimase hoolduse aja. Järgmise hoolduse aja saabudes võtame teiega ühendust ning lepime kokku teile sobiva aja uueks hoolduseks.

Toruabi ja santehnik ööpäevaringselt: Tallinn, Haabersti, Kesklinn, Kristiine, Lasnamäe, Mustamäe, Nõmme, Pirita, Põhja-Tallinn, Harjumaa, Aegviidu, Harku, Jõelähtme, Keila, Kose, Kuusalu, Loksa, Maardu, Paldiski, Saku, Saue, Viimsi.